Dlaczego dzieci powinny doświadczać dyskomfortu?

Logos, filary, pędy życia, magia górnobiegunowa, itp. tematyka
ODPOWIEDZ
Witomysl
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 25, 2019 6:10 pm
Kontaktowanie:

Dlaczego dzieci powinny doświadczać dyskomfortu?

Post autor: Witomysl » wt maja 28, 2019 7:12 pm

Zasadniczo ciągle przeszkadzamy dzieciom w naturalnym zrozumieniu przyczyn i skutków (szóste prawo Logosu), a później zastanawiamy się, dlaczego nasze dzieci są zdezorientowane w radzeniu sobie z sytuacjami, które mają miejsce każdego dnia. Rozwijanie u dziecka umiejętności samodzielnego radzenia sobie z trudnościami to jeden z najlepszych sposobów, by utrzymać je z daleka od narkotyków, alkoholu i innych ryzykownych zachowań, mówiąc krótko filarów cmentarnych. Nie pozwalamy naszym dzieciom poczuć się niekomfortowo. Nasz naturalny instynkt opiekuńczy ma sprawić, by nasze dzieci były szczęśliwe, więc robimy dla nich wszystko. Ale robiąc to, pozbawiamy je możliwości budowania umiejętności potrzebnych do przetrwania trudnych sytuacji życiowych, również tych, gdy narażone są na kontakt z narkotykami. Przemyślcie to. Nasze dzieci są tak bardzo przyzwyczajone do „natychmiastowych” rozwiązań w każdej dziedzinie, bez względu na to, czy rodzice wkraczają, by rozwiązać ich problemy lub po to, by poczuły się lepiej, czy też same uciekają w media społecznościowe, gdy tylko zaczynają się nudzić. To tylko krok od spróbowania jakiejś substancji, tylko dlatego, że czują presję ze strony kolegów lub potrzebują szybkiego „odreagowania”. Podsumowując, nasze dzieci nie mają wielu okazji, by poćwiczyć, jak to jest czuć się źle lub odczuwać cierpienie, a my robimy im w ten sposób krzywdę. Jakże często my, jako rodzice, sami komplikujemy sobie życie i dezorientujemy nasze dzieci, ponieważ nie pozwalamy, aby nastąpiły naturalne konsekwencje (kiedy skutki są stosunkowo łagodne, ale pouczające) zanim owe naturalne konsekwencje (np. branie narkotyków) staną się naprawdę poważne. Tak działają prawa Logosu. Zapraszam do dyskusji w temacie.

Magwena

Re: Dlaczego dzieci powinny doświadczać dyskomfortu?

Post autor: Magwena » śr maja 29, 2019 11:03 pm

Witomysl, to jest bardzo ważny i ciekawy temat i podoba mi się treść ale proszę przenieś ten post do PYTANIA ;) Pozdrawiam serdecznie

Witomysl
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 25, 2019 6:10 pm
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego dzieci powinny doświadczać dyskomfortu?

Post autor: Witomysl » czw maja 30, 2019 12:33 pm

Magwena, jako zwykły użytkownik nie mogę przenosić wiadomości między tematami (chyba) i ta prośba powinna być kierowana do Administratora forum Miłara. Wydaje mi, że jednak temat jest w odpowiednim miejscu, albowiem pytanie zadane w temacie jest pytaniem retorycznym, a w treści jest udzielona odpowiedź na nie ;)

Magwena

Re: Dlaczego dzieci powinny doświadczać dyskomfortu?

Post autor: Magwena » pt cze 07, 2019 8:07 am

Hej. Mozesz edytować swój post, czyli skopiować go, usunąć i skopiowany tekst otworzyć jako nowy post w dziale Pytania.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości